Zarząd Okręgowy PZŁ w Nowym Sączu informuje, że w dniu:
25.08.2018 r. odbędą się Międzynarodowe Konkursy Pracy Tropowców i Posokowców

Organizatorzy:

 • Zarząd Okręgowy PZŁ w Nowym Sączu
 • Komisja Kynologiczna przy Okręgowej Radzie Łowieckiej w Nowym Sączu

Konkurs odbędzie się w Podłopieniu koło Tymbarku na terenie Koła Łowieckiego „Hubert”.

Przyjęcia psów na konkurs rozpoczną się o godz. 7:00 w domku myśliwskim Hubertówka (Leśniczówka na Podłopieniu o współrzędnych 49.719058,20.288231).

Zgłoszenia psa na konkurs na kartach zgłoszeniowych należy przesłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 14.08.2018 r. (kartę wypełnić czytelnie wg podanego wzoru)

Wymagane dokumenty:

 1. Aktualne potwierdzenie szczepienia psów.
 2. Członkowie PZŁ –aktualna legitymacja członkowska PZŁ.
 3. Kopia rodowodu psa.
 4. Kopia potwierdzenia wpłaty wpisowego na konkurs.

Opłaty:

 • Dla członków PZŁ – 100,00 zł
 • Dla pozostałych uczestników – 120,00 zł

Opłaty można wnosić na konto ZO Nowy Sącz z dopiskiem „Opłata za konkurs za psa……”. Opłatę będzie można dokonać przed rozpoczęciem konkursu w dniu 25.08.2018 r. w miejscu przyjmowania psów.

Proponowana obsada sędziowska: Andrzej Brabletz, Leszek Salamon, Zbigniew Skrzek, Zdzisław Borowiec, Zofia Karolczyk, Krzysztof Fryc

Z uwagi na trudne warunki terenowe i  ograniczoną liczbę miejsc organizator przeprowadzi kwalifikację przyjęcia psów.

O przyjęciu psa na konkurs właściciel psa zostanie powiadomiony drogą elektroniczną.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie.

Mapę dojazdu można znaleźć na stronie: https://www.google.pl/maps/@49.7221198,20.2871396,2018m/data=!3m1!1e3

Jednocześnie  zapraszamy na Krajową Wystawę Psów  Myśliwskich, która odbędzie się 26.08.2018 roku w Dobrej koło Limanowej  przy współudziale PZŁ  - więcej informacji pod adresem: http://www.zkwp-ns.pl/index.php/pl/wystawy/31-krajowa-wystawa-psow-mysliwskich-26-08-2018

„Wyniki konkursu zawierające Pani/Pana dane, tj. wizerunek oraz imię i nazwisko, nr startowy, okręg oraz ilość zdobytych punktów zostaną opublikowane na stronach internetowych pod adresami:  https://www.pzlow.pl/  i  https://www.pzlownowysacz.pl/

Brak zgody na publikację wskazanych danych oraz wizerunku na stronie internetowej jest równoznaczny z rezygnacją z udziału w zawodach.”

DARZ BÓR
Zarząd Okręgowy PZŁ W Nowym Sączu

poniedziałek, 16 lipiec 2018 00:00

Nowosądecki Puchar Lata 7 lipca 2018 r. - wyniki

Zarząd Okręgowy PZŁ w Nowym Sączu zaprasza wszystkich myśliwych i poczty sztandarowe kół łowieckich Nowosądeckiego Okręgu PZŁ do uczestnictwa w strojach organizacyjnych w Mszy św. która odbędzie się  sobotę 4 sierpnia 2018 r. o godz. 1100, na Placu Kolegiackim Bazyliki Kolegiackiej św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Msza św. sprawowana będzie w intencji myśliwych, leśników i pracowników służb ochrony przyrody.

Zarząd Okręgowy PZŁ w Nowym Sącz

 

Informujemy, iż w dniu 3 lipca 2018 roku zmianie uległa Decyzja Wykonawcza Komisji (UE) 2018/950 zmieniająca załącznik do decyzji wykonawczej 2014/709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich Unii Europejskiej.

czwartek, 07 czerwiec 2018 00:00

Wycena trofeów medalowych 20 czerwca 2018 r.

W Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, począwszy od października 2018 roku będą realizowane studia podyplomowe o nazwie "Szkody w gospodarstwach rolnych i ich szacowanie" . Studia trwać będą dwa semestry. Wszelkie informacje zawarte są na załączonym plakacie.

poniedziałek, 28 maj 2018 00:00

Obowiązek informacyjny i nowe przepisy

Szanowni Państwo,
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), Polski Związek Łowiecki z siedzibą w Warszawie przy ul. Nowy Świat 35 (dalej „Administrator” lub „PZŁ”) będący Administratorem Państwa Danych Osobowych, informuje o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

 

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w PZŁ możliwy jest pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub pod adresem pocztowym: ul. Nowy świat 35, 00-029 Warszawa

 

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach statutowych PZŁ, czyli:

 1. prowadzenia gospodarki łowieckiej;
 2. troski o rozwój łowiectwa i współdziałania z administracją rządową i samorządową, jednostkami organizacyjnymi Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe i parkami narodowymi oraz organizacjami społecznymi w ochronie środowiska przyrodniczego, w zachowaniu i rozwoju populacji zwierząt łownych i innych zwierząt dziko żyjących;
 3. ustalania kierunków i zasad rozwoju łowiectwa, zasad selekcji populacyjnej i osobniczej zwierząt łownych;
 4. czuwania nad przestrzeganiem przez członków PZŁ prawa, zasad etyki, obyczajów i tradycji łowieckich;
 5. organizowania szkolenia w zakresie prawidłowego łowiectwa i strzelectwa myśliwskiego;
 6. współpracy z pokrewnymi organizacjami zagranicznymi;
 7. wspierania i prowadzenia prac naukowych w zakresie gospodarowania zwierzyną;
 8. prowadzenia i popierania hodowli użytkowych psów myśliwskich i ptaków łowczych;
 9. realizacji innych zadań zleconych przez ministra właściwego do spraw środowiska.
 10. egzekwowania prawa i prowadzenia postępowań dyscyplinarnych.

Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą (w zależności od rodzaju danych) zgodnie z naszą Polityką retencji danych.

 

Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. W dowolnym momencie może Pan/Pani uzyskać dostęp do ich treści, sprostować je oraz zgłosić sprzeciw wobec przetwarzania lub zlecić ich usunięcie. Ma Pan/Pani również prawo do ograniczenia przetwarzania danych oraz do ich przeniesienia. W przypadku stwierdzenia naruszenia danych ma Pan/Pani możliwość wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (poprzednio GIODO).

 

Podanie danych osobowych jest wymogiem przystąpienia na staż lub wstąpienia do Polskiego Związku Łowieckiego.

 

Nowe przepisy

 

Szanowni Koledzy, w związku z tym, że 25 maja 2018 zaczynają obowiązywać nowe przepisy Unijne RODO dotyczące ochrony danych osobowych, informujemy, że Pani/Pana dane osobowe znajdują się w naszej bazie i przetwarzamy je w celu realizacji celów statusowych Polskiego Związku Łowieckiego. Zapewniamy, że przykładamy dużą wagę do ochrony Twojej prywatności. Przygotowaliśmy zestaw informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych. Przeczytaj >>>

Strona 1 z 12