Zarząd Okręgowy PZŁ w Nowym Sączu zaprasza wszystkich myśliwych i poczty sztandarowe Kół Łowieckich Nowosądeckiego Okręgu PZŁ do uczestnictwa w strojach organizacyjnych :
- w dniu 10 sierpnia 2019 r. o godz. 1100 (sobota) w Mszy św. sprawowanej w intencji myśliwych, leśników i pracowników służb ochrony przyrody
- w dniu 11 sierpnia  2019 r. o godz. 900 (niedziela) w mszy św. sprawowanej w intencji rolników i pracowników służb agronomicznych.
Msze św. odprawione będą przy ołtarzu polowym w na Placu Kolegiackim Bazyliki Kolegiackiej św. Małgorzaty w Nowym Sączu.
Poczty sztandarowe prosi się o przybycie 20minut przed rozpoczęciem mszy świętej.

 

Zarząd Okręgowy PZŁ w Nowym Sączu
 
 

wtorek, 02 lipiec 2019 00:00

Prośba Klubu Wyżłów PZŁ

Klub Wyżłów szuka Kół Łowieckich które zechciałyby przyłączyć się do oddolnej inicjatywy poprawy użytkowości psów myśliwskich by poprawić skuteczność i bezpieczeństwo polowania z wyżłami.
Celem działalności Klubu Wyżłów PZŁ jest wsparcie, udzielenie pomocy Kołom i Myśliwym w edukacji kynologicznej.
Zwiększenie ilości przygotowanych do polowania psów sprawi, iż polowania będą bezpieczniejsze i skuteczniejsze, dostarczając wspaniałych wrażeń, wspomnień i satysfakcji   z udanych łowów.

Darz Bór!
Zarząd Klubu Wyżłów PZŁ

Klub Wyżłów
Polski Związek Łowiecki
ul. Nowy Świat 35, 00-029 Warszawa
www.klubwyzlowpzl.pl

Kamionka Wielka 19 czerwca 2019r.

poniedziałek, 24 czerwiec 2019 00:00

Informacja w sprawie wniosków o odznaczenia łowieckie

Zarząd Okręgowy PZŁ w Nowym Sączu przypomina, iż w związku ze zmianą Regulaminu KOŁ wnioski o odznaczenia myśliwych oraz osób fizycznych (Medal św. Huberta, Odznaka) kierowane do Kapituły powinny zawierać załącznik "Zgoda na przetwarzanie danych osobowych", który został dołączony do nowych wzorów wniosków na odznaczenia. Wnioski, nie zawierające wyżej wymienionej zgody będą przez Kapitułę zwracane do uzupełnienia.
Jeżeli zgoda na przetwarzanie danych (RODO) została wypełniona przez myśliwego w ZO PZŁ, np. przy zmianie legitymacji, wystarczy na wniosku na odznaczenie łowieckie w miejscu potwierdzania przez Łowczego Okręgowego danych zawartych we wniosku dopisać adnotację "zgoda RODO wypełniona w ZO PZŁ". W takim przypadku załącznik do wniosku nie będzie wymagany.

Zarząd Okręgowy

Już dziś, z wielką przyjemnością, chcemy zaprosić do Zamościa, który w dniach 4-6 października 2019 roku będzie "stolicą łowiectwa" oraz miejscem obchodów Hubertusa Ogólnopolskiego.


Miasto Zamość ze swoją wielowiekową historią i pięknymi zabytkami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest miejscem, które warto zobaczyć i odwiedzić. To miejsce wyjątkowo wiąże się z historią łowiectwa w Polsce, przywołując pamiętne łowy króla Polski Stefana Batorego, które opisywał w poematach Jan Kochanowski.

Podczas obchodów Hubertusa 2019 zaprezentujemy wszystko to, co piękne w naszej renesansowej "Padwie Północy" oraz regionie jakim jest Roztocze.

Szczegółowy program zostanie opublikowany wkrótce. Wszystkim, którzy zechcą zaprezentować swoją pasję, działalność łowiecką lub tradycję swojego regionu udostępnimy odpowiednie miejsce wystawowe.

Specjalnie dla goście przygotowana została atrakcyjna oferta noclegowa i możliwość zwiedzania, tak by jak najlepiej poznać urokliwe uliczki i podwórza Starego Miasta oraz odtworzoną fortyfikację Twierdzy Zamość.

Spotkajmy się w październiku na naszym wspólnym święcie! Do zobaczenia.

Darz Bór!

Wszelkie dodatkowe informacje, rezerwacja miejsc noclegowych, miejsc wystawienniczych dostępne są w siedzibie Zarządu Okręgowego PZŁ w Zamościu, ul. Jasna 11 lub pod numerem telefonu 84 638 47 52.

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

Wielu z nas, ja także, nie wyobraża sobie łowiectwa bez możliwości regularnego czytania "Łowca Polskiego". Dla wielu z nas „Łowiec” zawsze był, jest i pozostanie punktem odniesienia, doskonałym przykładem długiej i bogatej tradycji i kultury polskiego łowiectwa.


Sto dwudzieste urodziny naszego pisma to powód do dumy, ale też wielkie zobowiązanie. Od chwili objęcia przeze mnie funkcji Łowczego Krajowego i powołania nowego Zarządu Głównego PZŁ, w Wydawnictwie Łowiec Polski, tak jak w całym Polskim Związku Łowieckim, zaszły duże zmiany. Nie ominęły one także naszego ulubionego miesięcznika.

Zmiany w składzie osobowym zespołu redakcyjnego, odświeżony layout, a co najważniejsze – nowe propozycje redakcyjne dla czytelników. Wszystko pod hasłem: robimy najlepsze pismo dla myśliwych i o myśliwych.

Czas na kolejne zmiany. Chcemy oddać głos Wam – Koleżanki i Koledzy. Dzięki zmianom, które wspólnie z Zarządem Głównym już wprowadziliśmy, ale też tym, które planujemy, w każdym numerze "Łowca Polskiego" pojawi się więcej informacji z okręgów i kół łowieckich. Zachęcamy do prenumerowania. Promujcie nasze pismo u siebie w kole i w okręgu. Czekamy na Wasze pomysły – po to, żeby "Łowiec" był coraz lepszy, i z każdym numerem lepiej odpowiadał na potrzeby czytelników. 

Na koniec ostatnia zmiana. Wprowadzone przez Zarząd Główny oszczędności (oraz ich skala) zaowocowały tym, że możemy dziś Wam – Koleżanki i Koledzy – przekazać bardzo istotną informację. Obniżamy cenę "Łowca Polskiego". Od następnego numeru miesięcznik będzie kosztował 18,90 zł. Od przyszłego roku planujemy także obniżkę ceny prenumeraty.

Pamiętajcie – "Łowiec Polski" zmienia się dla Was, czytelników. Zapraszamy do lektury.

Łowczy Krajowy
Albert Kołodziejski

Strona 1 z 17