Myśliwi Nowosądeckiego Okręgu PZŁ kolejny raz aktywnie włączyli się w obchody Dnia Dziecka.
Dzięki ich staraniom zostały ufundowane i przygotowane paczki ze słodkimi prezentami, które przekazano do placówek i ośrodków wychowawczych na terenie powiatów nowosądeckiego, limanowskiego, nowotarskiego i gorlickiego.
Koledzy Janusz Kuś i Kazimierz Pociecha z Koła Łowieckiego DZIK w Gorlicach spotkali się z podopiecznymi Centrum Opieki Nad Dzieckiem "RAZEM" w Gorlicach zaś koledzy Edward Krupa i Waldemar Lizak z Koła Łowieckiego SZARAK Jodłownik odwiedzili Dom Dziecka w Żmiącej. Dodatkowo myśliwi z Koła Łowieckiego SMREK w Niedzicy spotkali się z dziećmi uczęszczającymi do tamtejszego przedszkola.
Do Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Nowym Sączu udał się Łowczy Okręgowy Bogusław Rataj. Jednostka ta ma charakter interwencyjny i socjalizacyjny a przy tym łączy w sobie trzy ośrodki. Dlatego paczki dla dzieci i młodzieży zostały złożone na ręce podopiecznych oraz Pani Dyrektor Beaty Fortuny.
Przedstawiciele ZO PZŁ – Bogusław Rataj oraz ZK GŁUSZEC w Nowym Targu - kol. Teresa Setlak-Dula dostarczyli prezenty dzieciom z niepełnosprawnością intelektualną w Ośrodkach Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych w Krościenku n/Dunajcem i w Ochotnicy Dolnej.
Łącznie w akcji Nowosądeckich myśliwych ufundowano 212 paczek.
Dla dzieci i młodzieży były one znakiem, że ktoś o nich pamięta i mimo różnych trudnych sytuacji których doświadczają są dla kogoś ważni.
Dla myśliwych był to niezapomniany czas. Spotkanie z młodymi ludźmi nie mogło by się odbyć bez wielu pytań. Konieczne było wyjaśnienie istoty łowiectwa, opis zwierząt leśnych, pokazanie na czym polega opieka myśliwego nad zwierzyną i środowiskiem. Odpowiedzi na te i inne pytania pozwoliły pokazać prawdziwy obraz myśliwego i łowiectwa jako działu gospodarki.
Szczególne przeżycia towarzyszyły spotkaniu z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Udowodniły że myśliwi potrafią być osobami współczującymi i wrażliwymi.
Krzysztof Pyrdoł
Rzecznik Prasowy
ZO PZŁ w Nowym Sączu

24.04.2021 z okazji "Dni Ziemi" Gmina Mszana Dolna zorganizowała akcję "Czysta Gmina Mszana Dolna" w porozumieniu z koordynatorami akcji Koło Łowieckie "DZIK" w Porębie Wielkiej przyłączyło się do akcji i zadeklarowało sprzątanie okolic rzeki Raby. Przybyło kilkanaście osób z naszego koła, niektórzy wraz z rodzinami. Po zaopatrzeniu w worki rozjechaliśmy się na kilku odcinkach rzeki. Po dwóch godzinach wszystkim uczestnikom brakło worków - skala problemu zaśmiecenia chyba wszystkich przerosła. Na "pokocie" znalazło się około 40 worków nie licząc takiego "grubego zwierza" jak opony od traktora, kilka samochodowych czy wózek spacerowy :) Akcja zorganizowana pierwszy raz, jednakże po rozmowach z przedstawicielami Gminy na pewno akcję powtórzymy i myślę, że stanie się zwyczajem wiosennym w naszym kole.

Darz Bór!

Zbigniew Nawieśniak

łowczy koła.

 

W dniu 23 maja 2021 r. na strzelnicy Fiuk-Sieradza odbyły się kolejne XLIV Mistrzostwa Nowosądeckiego Okręgu PZŁ w Strzelaniach Myśliwskich. Nad ich przebiegiem czuwał Łowczy Nowosądeckiego Okręgu PZŁ – Bogusław Rataj, zaś zespołowi sędziowskiemu przewodniczył Janusz Garbarz.

Ogółem w rywalizacji wystartowało 45 myśliwych we wszystkich klasach strzeleckich.

Niekwestionowanym mistrzem zawodów był Rafał Guzik, który zdobył największą ilość punktów zarówno w kategoriach śrutowych jak i kulowych.

Wynik uzyskany przez drużynę KŁ „Głuszec” Nowy Targ zadecydował o tym, że to ona właśnie będzie reprezentowała Nowosądecki Okręg PZŁ na KKKŁ im. Stachowiaka.

Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe dla zwycięzców wręczyli: Jarosław Kuczaj (Członek ZG PZŁ), Roman Graj (Członek NRŁ), Janusz Garbarz (Członek NRŁ, Sędzia Główny Zawodów), ks. Sylwester Dziedzic (Kapelan PZŁ), Bogusław Rataj (Łowczy Nowosądeckiego Okręgu PZŁ, Gospodarz Zawodów).
Organizatorzy zwodów serdecznie dziękują sponsorom za ufundowanie nagród rzeczowych- firmie WILD HUNTING S.C. z Nowego Sącza oraz firmie HUBERTUS – Artur Wójs.

Rzecznik prasowy
ZO PZŁ w Nowym Sączu
Krzysztof Pyrdoł

Zarząd Okręgowy PZŁ w Nowym Sączu przypomina i zachęca do udziału w XLIV Mistrzostwach Okręgu PZŁ Nowy Sącz w Strzelaniach Myśliwskich, które odbędą się na Strzelnicy Fiuk-Sieradza (Okręg Tarnowski PZŁ) w dniu 23 maja 2021 r. (niedziela).

Zapisy: 8.00 - 9.15
Rozpoczęcie strzelań: 9.30
Pozostałe informacje na naszej stronie internetowej: www.pzlownowysacz.pl w zakładce Strzelectwo.

Łowczy Okręgowy w Nowym Sączu
Bogusław Rataj

Strona 1 z 25