środa, 09 czerwiec 2021 00:00

Myśliwi Nowosądeckiego Okręgu PZŁ kolejny raz organizują Dzień Dziecka

Myśliwi Nowosądeckiego Okręgu PZŁ kolejny raz aktywnie włączyli się w obchody Dnia Dziecka.
Dzięki ich staraniom zostały ufundowane i przygotowane paczki ze słodkimi prezentami, które przekazano do placówek i ośrodków wychowawczych na terenie powiatów nowosądeckiego, limanowskiego, nowotarskiego i gorlickiego.
Koledzy Janusz Kuś i Kazimierz Pociecha z Koła Łowieckiego DZIK w Gorlicach spotkali się z podopiecznymi Centrum Opieki Nad Dzieckiem "RAZEM" w Gorlicach zaś koledzy Edward Krupa i Waldemar Lizak z Koła Łowieckiego SZARAK Jodłownik odwiedzili Dom Dziecka w Żmiącej. Dodatkowo myśliwi z Koła Łowieckiego SMREK w Niedzicy spotkali się z dziećmi uczęszczającymi do tamtejszego przedszkola.
Do Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Nowym Sączu udał się Łowczy Okręgowy Bogusław Rataj. Jednostka ta ma charakter interwencyjny i socjalizacyjny a przy tym łączy w sobie trzy ośrodki. Dlatego paczki dla dzieci i młodzieży zostały złożone na ręce podopiecznych oraz Pani Dyrektor Beaty Fortuny.
Przedstawiciele ZO PZŁ – Bogusław Rataj oraz ZK GŁUSZEC w Nowym Targu - kol. Teresa Setlak-Dula dostarczyli prezenty dzieciom z niepełnosprawnością intelektualną w Ośrodkach Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych w Krościenku n/Dunajcem i w Ochotnicy Dolnej.
Łącznie w akcji Nowosądeckich myśliwych ufundowano 212 paczek.
Dla dzieci i młodzieży były one znakiem, że ktoś o nich pamięta i mimo różnych trudnych sytuacji których doświadczają są dla kogoś ważni.
Dla myśliwych był to niezapomniany czas. Spotkanie z młodymi ludźmi nie mogło by się odbyć bez wielu pytań. Konieczne było wyjaśnienie istoty łowiectwa, opis zwierząt leśnych, pokazanie na czym polega opieka myśliwego nad zwierzyną i środowiskiem. Odpowiedzi na te i inne pytania pozwoliły pokazać prawdziwy obraz myśliwego i łowiectwa jako działu gospodarki.
Szczególne przeżycia towarzyszyły spotkaniu z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Udowodniły że myśliwi potrafią być osobami współczującymi i wrażliwymi.
Krzysztof Pyrdoł
Rzecznik Prasowy
ZO PZŁ w Nowym Sączu